Kvalifikacije za SP: Rafal Hrvata, remi u Beču i Torinu, šok u Skoplju!

TURIN, ITALY - OCTOBER 06: Vitolo of Spain celebrates after scoring the opening goal during the FIFA 2018 World Cup Qualifier between Italy and Spain at Juventus Stadium on October 6, 2016 in Turin, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Reprezentacije Austrije i Velsa igrale su nerešeno 2:2 u derbi meču 2. kola Grupe D kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Gosti sa Ostrva vodili su dva puta, a tri od četiri gola viđena su u prvom poluvremenu. Bod Austriji obezbedio je dvostruki strelac, napadač Stouka Marko Arnautović.

Srbija je u ovoj grupi bez većih poteškoća upisala tri trijumf u Kišinjevu protiv Moldavije, dok je Irska, teže nego što se očekivalo, savladala Gruziju.

Posle dva kola Srbija, Vels, Austrija i Irska imaju po četiri boda, dok su Gruzija i Moldavija na začelju bez bodova.

Reprezentacija Hrvatske pobedila je selekciju Kosova u Skadru sa 6:0 u meču Grupe I.

Napadač Juventusa Mario Mandžukić je već u 6. minutu načeo mrežu Kosova u prvoj zvaničnoj utakmici na svom terenu u istoriji, a isti igrač je sa još dva gola do poluvremena overio nova tri boda oslabljenom timu selektora Anta Čačića.

Finska je posle remija sa Kosovom bila blizu pobede u Rejkjaviku, ali je Island u finišu uspeo da preokrene na 3:2, dok je Turska posle 0:2 izvukla bod protiv Ukrajine golom Čahanoglua u 81. minutu.

U derbiju večeri Italija i Španija su u grupi G odigrali nerešeno 1:1, iako je Španija u većem delu utakmice bila mnogo bolji rival.

Makedonija je ponovo razočarala svoje navijače porazom u Skoplju od Izraela, a domaći su u sudijskoj nadoknadi vremena mogli do boda, međutim Jahović nije realizovao jedanaesterac u 95. minutu.